Skocz do zawartości

10A394 w SU


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy rzut oka nie widzę zmian, ale też poprzednio mi działał poprawnie.

 

Niestety wciąż nie mogę znaleźć sposobu aby odpalić 4870 w trybie x64, ATY_Init jest w wersji tylko 32bit, a EFI string jak na złość też działa tylko w 32bitach... Bez nich mam kaszanę na ekranie, lub w ogóle nie startuje grafika i widzę piękną konsole z komunikatami, ale system działa.

 

Najbardziej jestem ciekaw pracy interfejsów sieciowych...

 

PS Zna ktoś skuteczny sposób na wymuszenie trybu 64bit ale na oryginalnym macu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS Zna ktoś skuteczny sposób na wymuszenie trybu 64bit ale na oryginalnym macu?

 

a jak juz probowales ? "6" + "4" przy boot ? :lol: jakies flags w boot.plist ?

 

a wogole to moze jeszcze nie jest to enablowane dla wszystkich typow maszyn...trafilem na cos takiego przy okazji 10A354

 

The 64-bit kernel can be tested on the following configurations:

 

 

 

Machine Model name K64 status

Early 2008 Mac Pro MacPro3,1 Capable

Early 2008 Xserve Xserve2,1 Default

MacBook Pro 15/17 MacBookPro4,1 Capable

iMac iMac8,1 Capable

UniBody MacBook Pro 15 MacBookPro5,1 Capable

UniBody MacBook Pro 17 MacBookPro5,2 Capable

Mac Pro MacPro4,1 Capable

iMac iMac9,1 Capable

Early 2009 Xserve Xserve3,1 Default

 

 

Using this seed and one of the K64-capable machines listed above, simply boot the Mac with the ‘6′ and ‘4′ keys held down to use the 64-bit kernel. Observe that uname -v reports RELEASE_X86_64. Machines listed as “Default” and all Server installs will run K64 automatically when loaded with 10A354.

 

You can also set arch=x86_64 in your boot-args NVRAM variable, using nvram(8). When you’re done, you can remove the boot-arg, or if you can no longer boot into an OS to unset it, hold command-option-P-R to zap NVRAM.

 

If you just want one partition to boot x86_64, edit the file /Library/Preferences/SystemConfiguration/com.apple.Boot.plist and add arch=x86_64 to the kernel flags.

 

 

 

moze dlatego czasem sa problemy a ci co maja ustawione modelid odpowiednio jakos to z sukcesem force'uja :shock: chociaz mi nie dzialal zaden SMBIOS injector pod snow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... próbowałem zainstalować sterownik do wifi rtl8187b z ich strony, które mi dobrze działają w Leo ale pod Snow-em nie chcą działać. Lan mam Marvel-a ... też nie chce działać :-?

Szkoda, że nie ma 10A394 w wersji combo_update.

A jak tam sprawa resetowania BIOS-a. W tej nowszej wersji też się to dzieje?

 

Edit:

Próbowałem dzis odpalić mojego Pen_Snow-a na nowiutkim Sony FW31M. Ładne cacko ;)

Snow się odpalił ale ... jak próbowałem wyświetlić "Ten MAC" to się resetował desktop i ładował od nowa. Grafika Ati M Radeon HD 3470 nie załadowała sterownika, dźwięku też nie było ani wifi. Nie grzebałem w nim zbyt długo. Zauważyłem taką ciekawostkę, że C2D P8600 rozpoznał jako 4 rdzeniowca. Oczywiście pierwsze dwa rdzenie działające. Czy sie bios w nim resetuje? Hmm... rudno powiedzieć bo ten notebooka ma bardzo ubogi "setup". mniej więcej 1/3 tego co ma moja Toshiba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się udało zrobić upgrade :)

Niestety nadal nie mam ani wifi ani dźwieku na mojej Toshibie pod SL.

Z innych ciekawostek zauważyłem, że inaczej resetuje BIOS jak robię "wyłącz" a inaczej jak robię "uruchom ponownie"

Przy opcji "wyłącz" po ponownym uruchomieniu mój notebook jest przydżumiony, "poklatkowo" się uruchamia i wyłącza mi opcje legacy usb.

Przy opcji "uruchom ponownie" uruchamia sie normalnie = szybko, resetuje ustawienia BIOSu do tych "fabrycznych".

Aby się pozbyć skutków resetu typu "wyłacz" muszę się na nowo zabootować do SL i wybrać opcje "uruchom ponownie".

Ciekawe, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.