Skocz do zawartości

DELL GX280 i iPC 10.5.6


Jaras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zainstalowałem na moim Dell-u iPC OSX86 10.5.6 - jako że robiłem to po raz piewszy, udało mi się system postawić za 5-tym razem.

System jest stabilny, działa mi myszka, klawiatura, karta WiFi. Poprawnie też wykrywa kartę graficzną.

Pomimo wgrania odpowiedniego kext-u nie działa mi sieć LAN (Broadcam) - może ktoś mi doradzi, jak ją uruchomić?

Problem mam też z opcją w jabłku: About this Mac - po jej wybraniu restartuje mi się finder.

Wiem, że na tę okoliczność (sprawdzanie procka i pamięci) są odpowiednie kexty - lecz nie wiem które, a nie chciałbym od nowa eksperymentować.

Przy próbie uruchomienia aplikacji "System Profiler" objaw jest ten sam.

 

Przy instalacji wybrałem następujące opcje:

 

Kernel: Vodoo 9.5.0

 

Drivers:

Intel GMA 915

Intel ICHX SATA Drivers

Intel ICH10 SATA Support

AC 97 Audio

Patched USB Drivers

 

Fixes and Patches:

IOUSBMassStorage Fix

 

Application:

OSx86 Tools Utility

Kex Helper b7

CPU-X

MKex Tool

 

Po instalacji dograłem jeszcze tylko oryginalny sterownik do karty WiFi Edimax (Ralink), który od razu zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybrałeś kernel Voodoo, a nie wybrałeś Seatbelt.kext'a to będziesz miał problemy z używaniem obrazów dysków (dmg).

Niepotrzebnie wybrałeś fix do ICH10, bo na pewno nie masz go u siebie (najprawdopodobniej masz ICH6).

Czy zmodyfikowane kexty do USB są w tym przypadku potrzebne? Tak czy inaczej z całą pewnością nie wszystkie (Patched USB Drivers, IOUSBMassStorage Fix).

 

Problem z finderem, o ile dobrze pamiętam, dotyczy jęz. innych niż angielski i jest to przypadłość dystrybucji (na retailu takie rzeczy się nie dzieją). Spróbuj jeszcze poszukać paczki polish.pkg luzem i ją doinstalować.

 

Zamiast modelu karty sieciowej podajesz tylko jej producenta (i raczej jest to Broadcom a nie Broadcam ;)), więc w tym temacie nie dajesz sobie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Doinstalowałem Seatbelt.kext

Zmodyfikowane kexty do USB były potrzebne (w sumie to nie wiem, który, bo instalowałem obydwa na raz), bo Leoś nie widział myszki.

Zmieniłem język na angielski i nadal występuje ta przypadłość z resetem findera po wybraniu "About this Mac" - gdzieś czytałem, że są na tę okoliczność jakieś kexty, ale nie pamiętam, jak się nazywały.

 

Dodam, że WiFi chodzi mi na oryginalnym oprogramowaniu Ralink Wireless Utility, ale tylko wtedy, gdy ręcznie kliknę w nim na conect.

Wczoraj doinstalowałem sobie kext RT2500Replug - i teraz WiFi łączy mi się automatycznie samo po włączeniu kompa (muszę odczekać coś koło 1 min.) - tyle, że nadal system widzi to połączenie jako Ethernet USB, a nie Airport - trochę tego mi szkoda, bo w górnym pasku nie pokazuje mi siły sygnału - ale najważniejsze, że wogóle działa.

 

Karty sieciowej nadal nie udało mi się uruchomić.

Zna ktoś może jakiś programik (na Mac-a) do sprawdzenia jaką mam kartę sieciową zamontowaną na płycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że nadal system widzi to połączenie jako Ethernet USB, a nie Airport

Wszystkie karty USB i oparte na innych chipach niż te stosowane przez Apple'a będą tak rozpoznawane i będą wymagać dodatkowej aplikacji do łączenia.

Zna ktoś może jakiś programik (na Mac-a) do sprawdzenia jaką mam kartę sieciową zamontowaną na płycie?

Wszelkiego rodzaju programy diagnostyczne, komenda lspci itp itd... poczytaj jak rozpoznać sprzęt, masz nawet stosowany poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.